امروز سه شنبه ، 11-6-93 کارت شارژ شارژ مستقیم همراه اول RSS تماس با ما تبلیغات در سایت آگهی رایگان تالارگفتمان صفحه اصلی
زناشویی همسرداری سبک زندگی روانشناسی دین و احکام استخاره پزشکی و سلامت تغذیه و سلامت خانمها آقایان کودکانه خانه داری زیبایی و آرایش آموزش آشپزی داستانهای کوتاه مطالب اختصاصی
اخبار ایران و جهان اخبار ورزشی اخبار حوادث اخبار اجتماعی اخبار اقتصادی اخبار فرهنگی فرهنگ و هنر سینما سرگرمی انواع فال طالع بینی گوناگون تصویری جالب اس ام اس خنده دار
بخش علمی
پر بیننده ها
آخرین خبرها پربیننده های اخبار

وبگردی

فلفل سياه درمان لك و پيس

بر اساس يك تحقيق، فلفل سياه مي‌تواند درمان جديدي را براي بيماري پوستي برص يا لك و پيس ارائه دهد. به گزارش پايگاه اينترنتي بي.بي.سي، در بيماري برص مناطقي از پوست رنگدانه‌هاي عادي خود را از دست مي‌دهد و سفيد...

بر اساس يك تحقيق، فلفل سياه مي‌تواند درمان جديدي را براي بيماري پوستي برص يا لك و پيس ارائه دهد. به گزارش پايگاه اينترنتي بي.بي.سي، در بيماري برص مناطقي از پوست رنگدانه‌هاي عادي خود را از دست مي‌دهد و سفيد مي‌شود.
محققان دريافته‌اند "پپرين" تركيبي كه به فلفل سياه بو و مزه تند و تيز مي‌دهد مي‌تواند محركي براي تشكيل رنگدانه‌ها در پوست باشد.

اين مطالعه كه توسط "كينگز كالج" در لندن انجام شده است در مجله انگليسي "امراض پوست" منتشر شده است.

اين يافته‌ها بالقوه مي‌توانند به يافتن درمان‌هايي براي بيماري لك و پيس منجر شوند.

برآورد مي‌شود كه از هر ‪ ۱۰۰‬نفر حدود يك نفر برص داشته باشد.

درمان‌هايي كه در حال حاضر براي اين بيماري وجود دارد عبارتند از "كورتيكواستروئيد" كه بر روي پوست ماليده مي‌شود و نوردرماني با استفاده از پرتو فرابنفش (‪ (UVR‬براي تشكيل دوباره رنگدانه در پوست.

با اين وجود، كمتر از يك چهارم بيماران به درمان با كورتيكواستروئيد بطور موفقيت آميز واكنش نشان مي‌دهند.

از اين گذشته، درمان با ‪ UVR‬موجب رنگي شدن نقطه نقطه و لك شدن پوست مي‌شود و در درازمدت مي‌تواند به افزايش احتمال ابتلا به سرطان پوست منجر شود.

گروه تحقيقاتي كالج كينگ تاثير پپرين و مشتقات مصنوعي آن را روي پوست موشها، به تنهايي و يا استفاده از آن بعد از ‪ UVR‬بررسي كردند.

پپرين و دو مشتق آن زمانيكه تنها بكار برده شدند، تشكيل دوباره رنگ دانه پوست را تحريك كردند و در عرض شش هفته يك رنگ قهوه‌اي روشني بوجود آوردند.

تركيب اين درمان با ‪ UVR‬موجب ايجاد رنگ تيره‌تري شد. اين تاثير سريعتر از زماني بود كه درمان ‪ UVR‬به تنهايي بكار برده مي‌شد و زمان بيشتري ادامه داشت.

علاوه بر اين، اين درمان تركيبي از استعمال تنها ‪ UVR‬كه اغلب يك شكل يا ظاهر لك ايجاد مي‌كند، رنگ دانه‌هاي بيشتري توليد كرد.

محققان معتقدند كه پپرين تشكيل سلول‌هاي رنگدانه پوست نام "ملانوسيت‌ها" را تحريك مي‌كند.

"نينا گواد" از انجمن بيماري‌هاي پوست انگليس گفت، لك و پيس بيماري است كه به اندازه زيادي قابل رويت است و مي‌تواند تاثير زياد از لحاظ رواني و احساسي بر بيماران داشته باشد.

موفقيت در درمان اين بيماري‌ها بسيار مورد استقبال قرار مي‌گيرد.

اين يافته‌ها مي‌توانند بالقوه به يافتن درمان‌هايي منجر شوند كه نه تنها نتايج بهتري دارند، بلكه مي‌توانند نياز به پرتو فرابنفش ‪ UV‬را در درمان برص كاهش دهد و به اين ترتيب، احتمال ابتلا به سرطان پوست را كمتر كند.

گردآوری : گروه اینترنتی نیک صالحی
http://www.niksalehi.com/news/
  ایستگاه سلامت نیک صالحی
سرگرمی
جدیدترین خبرهای امروز
تازه های نیک صالحی در یک نگاه
عکس های دیدنی
جدیدترین خبرهای امروز
بخش علمی
خروجی RSS برای بخش  علمی مرتبط
Copyright (c) 2003-2014 Niksalehi.com All Rights Reserved. © کلیه حقوق متعلق به سایت نیک صالحی می باشد. باز نشر مطالب تنها با ذکر منبع مجاز می باشد .
esam